FacebookInstagram

LOVCI PEREL | čtenářská soutěž pro děti a mládež

čtenářská soutěž_2021_2022
Tváří v tvář otázce vzdělávání a čtenářské gramotnosti dětí se pátým rokem zapojujeme do čtenářské soutěže Lovci perel. Pojďte se vydat na tuto dobrodružnou cestu s námi!

Přicházíme se zábavnou hrou, kterou motivujeme děti a mládež ke čtení, objevování příběhů a prožívání dobrodružství. Už víme, jak na to, a tak pořádat další ročník čtenářská soutěže Lovci perel bereme jako osvědčený projekt umožňující jednoduše a srozumitelně vést mladé čtenáře k objevování knížek, odhalování tajemství, porozumění textu a rozšiřování obzorů. Pravidla soutěže jsou velmi jednoduchá: vyhrává ten, kdo přečte nejvíce knih a získá, resp. uloví nejvíce perel.

Soutěž startuje 1. října 2021. Pomyslné pokladničky perel mohou čtenáři plnit až do 31. května 2022. Vítěz soutěže bude představen na slavnostním vyhlášení.

Držíme vám palce, naši milí lovci! Buďte trpěliví, nepřepalte začátek, buďte zvídaví, ve volbě knih různorodí, experimentujte. Máte naší veškerou podporu.

Těšíme se na vás knihovnice — průvodkyně soutěží.

JAK HRA FUNGUJE?

V knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou se symbolem perly. Čtenář si vybere knihu a po té obdrží hrací kartu s otázkami. Cílem je přečíst knihu a odpovědět na otázky související s jejím obsahem, což podporuje čtení s porozuměním textu a umožňuje dětem objevit nové (čtenářské) dobrodružství a pěkné knížky. Za každou knihu a správně zodpovězené otázky k ní získává čtenář perlu. Navíc hrací karty obsahují dobrovolné otázky, které vedou k zamyšlení a vyjádření vlastního názoru.

JAK SE ZAPOJIT?

Není nic snadnějšího než oslovit svou knihovnici. Vyplníte spolu registrační formulář, který slouží také jako přehledná evidence soutěžních knih. Eviduje také dosažený počet získaných perel neboli úspěšně přečtených knih.

KDY SOUTĚŽ PROBÍHÁ?

Soutěž startuje 1. října 2021. Pomyslné pokladničky mohou čtenáři plnit až do 31. května 2022. Vítěz soutěže bude představen na slavnostním vyhlášení v červnu 2022.

PRO KOHO JE SOUTĚŽ URČENA?

Soutěž je určena pro děti I. + II. stupně ZŠ, Gymnázia. Nejpilnější čtenáři budou odměněni hodnotnými dary. Nejúspěšnější soutěžící čtenář za I. stupeň ZŠ získá tablet. Stejnou odměnu nemine nejúspěšnějšího čtenáře II. stupně ZŠ.

KDE MOHU SOUTĚŽIT?

Soutěž probíhá na všech třech dětských odděleních našich knihoven. Na viditelných místech oddělení jsou připraveny, pro jakousi rychlou volbu, prémiové soutěžní knihy.

Kontakty na knihovnice zde.

Vytvořeno 20.11.2020 10:55:24 | přečteno 0x | alena.hubackova

Výpůjční doba

Pondělí: 9:00 – 12:00 | 13:00 – 16:00
Úterý: 9:00 – 12:00 | 13:00 – 17:30