Bílina v obrazeFacebookInstagram

DOBRÉ VĚDĚT | Co umí knihovnický on-line katalog?

ON_LINE KATALOG

Milí čtenáři,

již nějaký čas máme v městské knihovně nový online katalog. Tento katalog není pouhým přehledem o stavu knihovního fondu, ale nabízí také nové online služby. Řada čtenářů již plně využívá nových funkcí katalogu a jsou s nimi spokojeni. Těm z vás, kteří si ještě práci s katalogem nezkusili, si dovolujeme připomenout, jaké možnosti nabízí.


Jak se přihlásit do svého čtenářského konta?

Pro plné využívání online služeb je nutné se přihlásit do svého čtenářského konta. Tento úkon není nijak složitý a nevyžaduje žádnou registraci.  Stačí pouze vyplnit číslo čtenářského průkazu a datum narození ve tvaru RRMMDD. Po přihlášení do svého konta si můžete ověřit stav vašich výpůjček, termín vrácení a získáte přehled o rezervovaných dokumentech a poplatcích. Velkou výhodou je, že si své výpůjčky můžete prodloužit kdykoliv, bez ohledu na výpůjční dobu knihovny. Stačí kliknout na odkaz „ prodloužit vše“ a výpůjčky se vám automaticky prodlouží. Dokumenty nelze prodloužit jen v případě, že již vypršela výpůjční lhůta, čtenář má výpůjčky déle než 90 dní nebo je dokument rezervován jiným čtenářem.

Jak vyhledávat v on-line katalogu?

Při vyhledávání knih můžete používat různé filtry. Lze vyhledávat podle autora, názvu, klíčového slova, roku vydání nebo pomocí dalších kritérií. 

Jak rezervovat či odkládat knihy?

Pokud si vyberete knihu, která je momentálně půjčená, můžete provést online rezervaci. Systém vás zařadí do pořadníku, a až bude kniha pro vás připravena, přijde vám prostřednictvím SMS nebo e-mailu výzva k vyzvednutí. Obdobný způsobem je možné si zamluvit i knihy, které nejsou půjčené a jsou volně k dispozici. K tomu se používá odkaz „odložení z poličky.“ Poté, co zadáte požadavek do systému, přijde knihovnicím upozornění. Ty následně váš požadavek zpracují a stejně jako u rezervací vám přijde výzva k vyzvednutí.

Vy, to zvládnete!

Věříme, že tato vylepšení budou pro vás přínosem a vyhledávací systém vám pomůže při výběru knih. V případě jakýchkoliv dotazů, se neváhejte obrátit na vaši knihovnici, která vám ráda a ochotně poradí.

Za tým knihovny, vedoucí Ing. Dana Svobodová


ON-LINE KATALOG

Přihlášení do čtenářského konta

Přihlášení do čtenářského konta

 
Filtování dle podmínek

Filtování dle podmínek

 
 
Vytvořeno 3.6.2020 15:25:38 | přečteno 207x | alena.hubackova
 
 

Výpůjční doba

Pondělí: 9:00 – 12:00 | 13:00 – 16:00
Úterý: 9:00 – 12:00 | 13:00 – 17:30
Středa: zavřeno | 13:00 – 16:00
Čtvrtek: 9:00 – 12:00 | 13:00 – 17:30
Pátek: 9:00 – 12:00 | 13:00 – 16:00
Sobota: 9:00 – 11:00

výpůjční doba oddělení a poboček

Hlavní kontakty

Centrální knihovna
Mírové nám. 21/16
418 01 Bílina

email: vedouci@knihovnabilina.cz



Kudy k nám?

Kudy k nám?
load