STANISLAV MOTL – KAM ZMIZEL ZLATÝ POKLAD REPUBLIKY – 5. DUBNA 2018
By Zdena Jílková On 29 Bře, 2018 At 08:16 AM | Categorized As BESEDY, ČAJ O PÁTÉ | With 0 Comments

Knihovna praskala ve švech

Dne 5. dubna 2018 se uskutečnila velice zajímavá beseda s investigativním novinářem a reportérem Stanislavem Motlem. Předmětem besedy bylo seznámení s osudem zlatého pokladu naší republiky. Toto téma bylo pro návštěvníky velice atraktivní, což potvrzovala i velmi vysoká účast.

Vyšší návštěvnost jsme očekávali. Kapacitu míst jsme rozšířili, a přesto byla nedostačující. Knihovnice musely na chvíli převzít roli stěhováků a nosily židle a stoličky z celé knihovny.

Pan Motl odměnil své příznivce velmi poutavým vyprávěním, které doplnil o osobní zkušenosti. Připomenul také překážky, které mu byly kladeny při pátrání po osudu československého zlata. Všem návštěvníkům můžeme slíbit, že s se panem Motlem setkáme i příští rok při další zajímavé besedě.

Za tým Městské knihovny Bílina, Ing. Dana Svobodová